Doplňky stravy slouží ke spokojenosti Vašeho těla


Člověk ke svému životu potřebuje celou řadu různých živin, minerálů a dalších nezbytných látek. Některé si umí tělo vytvořit samo a některé je mu zapotřebí ve vhodné formě dodávat. Pro správnou funkci cévního systému a pro udržení optimálního krevního tlaku je nezbytný l-arginin.

mladá žena vleže cvičí s činkami

  • Jedná se o esenciální aminokyselinu, která se vytváří v tkáních ledvin, jater a v mozku.

Pokud si tuto látku nemůže organismus vytvořit sám, je žádoucí mu ji dát.

  • Kdy tělo stávkuje a tuto aminokyselinu samo sobě neposkytuje?

    • K takovým krizovým situacím dochází zejména v období růstu, při vyšší tělesné zátěži a také v době nemoci.

Přirozeným zdrojem l-argininu je zelený hrášek, vaječný bílek, čokoláda a obiloviny. Najdeme ho i v burských oříšcích. Rozhodně neuděláme chybu, pokud do svého jídelníčku zařadíme kuřecí a krůtí vývar nebo kaviár. I v těchto pokrmech je zmíněná aminokyselina zastoupena. Jestliže je naše tělo oslabeno nemocí nebo déle trvající námahou, není možné spoléhat jen na tyto zdroje. Je nutné tělu látku dodat.

Vhodné i pro sportovce

I-arginin objevili vrcholoví i rekreační sportovci a trenéři sportovních týmů. Tato látka totiž podporuje růst svalů. Je to tedy zcela přirozená a přírodní pomoc pro každého sportovce.

  • Některé doplňky stravy mohou mít vedlejší účinky.
  • I v tomto případě byly zjištěny.
  • Jsou ale velice potěšitelné.

    • Muži zaznamenali zmírnění poruch erekce.

horolezec v akci

Pokud máte v úmyslu využívat i-arginin právě na řešení tohoto problému, pak se doporučuje užívat dvě kapsle hodinu před plánovým sexuálním stykem.  Jinak se užívá na lačno. Zda ráno nebo večer, je zcela na Vás. Je ale zapotřebí dodržovat denní dávky. Tím, že by byly překročeny, by se účinek nezvýšil. Spíše by se mohly vyvolat zdravotní potíže z předávkování. Tento doplněk stravy také není vhodný v době těhotenství a kojení.