Objevte kouzlo italského města módy

Pokud rádi cestujete a objevujete nová místa, určitě oceníte tip na další, velmi zajímavé místo. Tím je Milán, město na severu Itálie, které dokáže vzbudit zájem hned několika důvody. Pokud upustíte od krásné architektury, určitě vás zaujmou prodejny těch nejvýznamnějších módních značek na světě. Právě móda je to, za čím se do tohoto italského města jezdí. Není to však jediný důvod, proč se sem podívat. Zajímat vás může tohle město i z důvodu významné letecké křižovatky. Z tohoto města se totiž dostanete do mnoha zemí světa, z čehož plyne například to, že při cestě do nějaké vzdálenější země si můžete udělat pauzu právě v těchto krásných končinách, které blízce sousedí s pohořím Alp.

Pasáž v Milánu

Jak se do tohoto krásného města dostat?

Pokud plánujete cestu, určitě popřemýšlejte o letecké dopravě. Jak je známo, je to nejrychlejší a také nejbezpečnější způsob, jak se dostat na místo určení. Kromě toho je velmi pravděpodobné, že si budete moci užít pohoří Alp z výšky, kdy budete klesat na samotné letiště. Právě výhled na hory je častým důvodem, proč se lidé vydávají do Milána letadlem.
Pomoci při rozhodování, jakou společnost vybrat, vám může i výpis několika hlavních dopravních společností, které sem létají:

  • Ryanair = největší evropská nízkonákladová společnost
  • Wizz Air = maďarská nízkonákladová společnost
  • Easy Jet = britská nízkonákladová společnost
  • ČSA = česká letecká společnost

Bylo by také dobré zmínit, že letiště jsou kolem Milána hned dvě. Zatímco jedno je poměrně blízko a jde o letiště Malpensa, to druhé je již o něco vzdálenější, neboť se nachází přímo v podhůří Alp, a to ve městě Bergamo.

Letadlo Ryanair vzlétá

Nezapomínejte na kompenzaci

Pokud vám pomohl přehled linek z České republiky do Milána s důležitými informacemi pro cestu Claimcloud, určitě byste ocenili i nějaké další tipy. Zajímavostí je například možnost žádat o kompenzaci, a to nejenom za zrušený let, ale také za ztracené zavadlo či další nepříjemnosti, které mohou při cestě do italského města Milán nastat.