Zabalte to pohodlně

Začneme jednoduše výčtem možného obalového materiálu, abychom Vám hned nastínili všechny možnosti, které jsou dostupné na dnešním trhu. A že jich není zrovna málo!

Veškeré obaly dělíme do základních skupiny – a to jsou

balíčky


·         Přepravní obaly

Ty chrání naši zásilku zvenku a nesmí znemožňovat manipulaci. Jedná se právě o vnější obaly. Každopádně, takový vnější obal má ještě jednu důležitou funkci, a to je reprezentace ochodu, ze kterého je zásilka odesílána, v mnoha případech ale musí odesílatel také dbát na diskrétnost a zásilku zabalit podle druhu zboží, které obsahuje. Na obalu musí zůstat vhodné místo pro čitelnou adresu nakupujícího, ale i odesilatele.


·         Skupinové obaly

Jedná se o tzv. přechodný obal mezi vnitřním a vnějším obalem zásilky, který musí být přizpůsoben manipulaci s daným výrobkem.  Řadíme mezi ně například smrštitelnou fólii nebo přepravky.

krabičky


·         Spotřebitelské obaly

Tenhle obal je přímo součástí zboží. Musí splňovat hygienické normy výrobku, být taktéž reprezentativní a zvyšovat kulturu prodeje daného výrobku. Mezi takové obaly řadíme


–          sáčky

–          krabice

–          kelímky

–          mísy

–          tuby

–          láhve

–          plechovky

Dále obaly dle typu dělíme obaly na:

–          vratné – pivní lahve

–          nevratné – plechovky, PET lahve

–          tuhé – dřevěné bedny

–          polotuhé – kartonové obaly

–          měkké – pytle

–          křehké – sklo

Dle jejich materiálu jsou rozděleny na:

–          dřevěné

–          papírové

–          kartonové

–          textilní

–          kovové

–          skleněné

–          plastové

poštovní schránka

 

Před tím, než se vydáte s balíkem na poštu, je třeba zvážit všechny parametry výrobku, který chceme odeslat a podle toho zvolit příslušný typ obalového materiálu. Jak už Vám jistě došlo, není to tak jednoduché, jak to na první pohled laicky vypadá, ale věřím, že z této široké nabídky obalového materiálu si určitě vyberete tu správnou variantu a Vaši zásilku kvalitně zabalíte ke spokojenosti Vašeho odběratele.